Fundacja Instytut Edukacji realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Akademia Rozwoju Zawodowego”.
Realizator projektu: Fundacja Instytut Edukacji z siedzibą w Bielsku-Białej (al. Armii Krajowej 220 paw. 1 lok. 111, 43-316 Bielsko-Biała)
Okres realizacji projektu: 01.09.2024 – 31.08.2026
Obszar realizacji projektu: województwo śląskie
Wartość projektu wynosi 1 772 928,00 zł.
Wartość dofinansowania projektu z UE wynosi 1 506 988,80 zł.
Projekt „Akademia Rozwoju Zawodowego” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego + w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
CEL PROJEKTU:
Celem Projektu jest podniesienie kompetencji lub nabycie / uzupełnienie kwalifikacji wśród min. 90% z 240 osób zatrudnionych na umowach cywilno-prawnych i umowach krótkoterminowych (144 kobiety, 96 mężczyzn), zamieszkujących na obszarze subregionu centralnego woj. śląskiego, poprzez realizację programu aktywizacyjnego zawierającego usługi rynku pracy, obejmujące: IPD, szkolenia / kursy umiejętności ,,miękkich”, szkolenia / kursy IT, szkolenia / kursy podnoszące kwalifikacje i umiejętności zawodowe, w okresie 01.09.2024 – 31.08.2026.
DLA KOGO JEST PROJEKT:
Uczestnikiem Projektu może zostać osoba, która łącznie spełnia następujące warunki:
- zamieszkuje na obszarze subregionu centralnego województwa śląskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego (tj. miejsce przebywania z zamiarem stałego pobytu);
- jest osobą między 18 a 89 rokiem życia;
- jest osobą: zatrudnioną na podstawie umowy krótkoterminowej / zatrudnioną na podstawie umowy cywilnoprawnej;
- zgłasza się do udziału w Projekcie z własnej inicjatywy oraz deklaruje, że udział w formach wparcia będzie odbywać się poza godzinami i miejscem pracy Osoby uczestniczącej w Projekcie.
Obszar subregionu centralnego województwa śląskiego to obszar obejmujący powiaty: będziński, bieruńsko-lędziński, gliwicki, lubliniecki, mikołowski, pszczyński, tarnogórski, zawierciański oraz miasta: Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze.
KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW:
- bezpłatne szkolenia zawodowe prowadzące do podniesienia, uzupełnienia lub zmiany kwalifikacji/kompetencji zawodowych;
- nauka pod okiem wykwalifikowanej kadry;
- catering;
- egzaminy zawodowe.
W JAKIM TERMINIE MOŻNA ZGŁASZAĆ SIĘ DO PROJEKTU?
Projekt „Akademia Rozwoju Zawodowego” realizowany jest przez Fundację Instytut Edukacji (Beneficjent) w okresie od 01.09.2024 r. do 31.08.2026 r.
Do projektu można zgłaszać się w terminie od 01.09.2024 r. do 30.04.2026 r.
GDZIE MOŻNA ZGŁASZAĆ SIĘ DO PROJEKTU?
1. Osobiście w biurze projektu: ul. Parkowa 5, 42-400 Zawiercie, tel.: 609-411-983
Biuro jest czynne od czynne w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 18:00 i w co drugi weekend w godzinach od 9:00 do 12:00.
2. W formie elektronicznej na adres: arz@instytut-edukacji.org
Jeżeli posiadasz uzupełnione dokumenty rekrutacyjne, możesz załączyć ich skany do wiadomości mailowej.
3. Poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na dole strony.
ZAKRES POMOCY, CZYLI BEZPŁATNE WSPARCIE W RAMACH PROJEKTU:
- każda Osoba uczestnicząca w Projekcie odbędzie 3 godziny zajęć indywidualnych (w formie dwóch spotkań) w ramach przygotowania IPD oraz weźmie udział w spotkaniu podsumowującym realizację IPD.
- zakres tematyczny: diagnozowanie potrzeb szkoleniowych lub walidacyjnych oraz opracowanie lub aktualizacja Indywidualnego Planu Działania.
- w trakcie identyfikacji potrzeb osób w wieku 18-29 lat szczególny nacisk będzie położony na umiejętności cyfrowe, umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki, umiejętności niezbędne z punktu widzenia regionalnych / lokalnych specjalizacji, umiejętności niezbędne w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.
- opracowanie Indywidualnego Planu Działania.
- każda Osoba uczestnicząca w Projekcie odbędzie 16 godzin zajęć grupowych (w formie czterech spotkań) w zakresie umiejętności miękkich.
- zakres tematyczny m.in.: umiejętność pracy pod presją czasu i odporność na stres, dbałość o dobrą atmosferę i komunikację w zespole, rozwiązywanie konfliktów, wypracowywanie kompromisów, logiczne myślenie, kreatywność i innowacyjność, komunikatywność i umiejętność pracy w grupie, motywacja do pracy, łatwość w realizowaniu zadań i skupienie na celu, zdolności perswazyjne, zarządzanie czasem i terminowość, organizacja pracy (także przy pracy zdalnej), nawiązywanie relacji z otoczeniem, przyjmowanie krytyki, chęć do nauki i samorozwoju.
- każda Osoba uczestnicząca w Projekcie odbędzie 16 godzin zajęć grupowych (w formie czterech spotkań) w zakresie umiejętności IT.
- zakres tematyczny m.in.: zaawansowane wyszukiwanie informacji, tworzenie stron internetowych, systemy zarządzania treścią, Adobe Photoshop, bezpieczeństwo w sieci.
- każda Osoba uczestnicząca w Projekcie weźmie udział w szkoleniu podnoszącym kwalifikacje i umiejętności zawodowe zgodnie z opracowanym IPD oraz potrzebami lokalnego i regionalnego rynku pracy.
- efektem szkolenia będzie nabycie kwalifikacji lub kompetencji potwierdzone odpowiednim dokumentem (np. certyfikatem, zaświadczeniem).
- szkolenia / kursy kończą się egzaminem i otrzymaniem certyfikatu wystawianego przez właściwy podmiot, który potwierdza zdobycie przez uczestnika kwalifikacji lub kompetencji.
- w projekcie nie wskazano bezpośrednio szkoleń / kursów, którymi zostaną objęte Osoby uczestniczące w Projekcie, gdyż będą one określone na etapie realizacji projektu w oparciu o ustalenia Indywidualnego Planu Działania (IPD).
HARMONOGRAMY:
Harmonogramy w trakcie opracowywania.
ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W PROJEKCIE WYPEŁNIAJĄC PONIŻSZY FORMULARZ: